Podsumowanie sezonu 2013/2014

Podsumowanie sezonu 2013/2014

Prowadzony przez mnie wspólnie z trenerem Ivanem Djurdjevicem zespół Juniora Młodszego KKS Lech Poznań zdobył w minionym sezonie 2013/2014 ZŁOTY MEDAL KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI !!!

 

Po kolei:

Runda jesienna

 

Zespół zakończył rozgrywki w rundzie jesiennej na 1 miejscu w swojej grupie rozgrywkowej wygrywając wszystkie mecze (bilans: 14-0-0) i notując bilans bramek 84:1.

Najwyższe zwycięstwa zespół zanotował w meczach: Lech - Polonia 1920 Leszno 13:0, Lech - Jarota Jarocin 11:0.

Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie jesiennej był Krzysztof Gładosz - 27 bramek, najlepszym asystentem - Robert Janicki - 11 asyst.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach w rundzie jesiennej zapewniło zespołowi udział na wiosnę w rozgrywkach Makroregionalnych Juniora Młodszego.

 

Runda wiosenna:

 

Zespół Lecha rywalizował w rundzie wiosennej z kilkoma bardzo dobrymi zespołami, m.in Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Warta Poznań.

Nasz zespół odniósł 11 zwycięstw, 2 remisy i doznał 1 porażki (na zakończenie rozgrywek po zapewnieniu już sobie udziału w Finałach Mistrzostw Polski z Wartą Poznań 1:2). Najtrudniejszym przeciwnikiem naszego zespołu okazał się zespół Pogonii Szczecin, który do przedostatniej kolejki miał jeszcze ,,matematyczne" szanse zagrozić nam w osiągnięciu celu czyli wygraniu tych rozgrywek. I miejsce w grupie B Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych 2013/2014 zapewniało nam udział w Finałach Mistrzostw Polski.

 

Finały Mistrzostw Polski Juniora Młodszego 2013/2014

 

W finałach udział wzięły cztery zespoły (zwycięzcy czterech grup makroregionalnych): Lech Poznań, Górnik Zabrze, Hutnik Kraków, Concordia Elbląg.

I mecz: Lech Poznań - Hutnik Kraków 2:0 (bramki: Kwasigroch, Gładosz)

II mecz: Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (bramki: Gładosz 2, Kwasigroch, Janicki)

III mecz: Lech Poznań - Concrdia Elbląg 1:2 (bramki: Bielik).

Dzięki korzystym wynikom w pozostałych meczach, już po dwóch pierwszych meczach zapewniliśmy sobie tytuł Mistrza Polski Juniora Młodszego 2013/2014.

 

Oprócz zespołowego sukcesu najlepszym strzelcem turnieju został wybrany Krzysztof Gładosz (3 bramki).